Precyzyjne źródło czasu kompatybilne z GPS – PTS

Wiele precyzyjnych urządzeń pomiarowych umożliwia synchronizację pomiarów na podstawie wzorca czasu z odbiornika GPS. Zastosowanie tego rozwiązania nie jest możliwe w kopalni ze względu na brak sygnału GPS. Urządzenie PTS (Precise Time Source) jest precyzyjnym wzorcem czasu z wyjściem kompatybilnym z odbiornikami GPS (NMEA + PPS).

W urządzeniu zastosowano oscylator ze stabilizacją temperatury pracy (OCXO). Dzięki temu uzyskano stabilność częstotliwości na poziomie 5ppb. Urządzenie posiada interfejs szeregowy UART oraz Ethernet. Może być również kalibrowane z wykorzystaniem zewnętrznego odbiornika GPS.

Urządzenie zostało zaprojektowane w ramach realizacji projektu Mobilnej Platformy Górniczej (MPG).

“Niemożliwe od ręki, a na cuda trzeba chwilę poczekać.” Takim mottem spokojnie można by opatrzyć logo firmy Rainlabs. Z pozoru niemożliwe do rozwiązania problemy, z czasem nabierają kształtu, a na końcu cel zawsze jest osiągnięty. To specjalistyczna wiedza i pełen profesjonalizm ludzi pracujących w Rainlabs pomógł nam zrealizować trudny i wymagający projekt synchronizacji urządzeń pomiarowych w czasie rzeczywistym głęboko pod ziemią.

Artur Adamek

Właściciel, SKALA 3D

POROZMAWIAJMY O TWOIM PROJEKCIE

Napisz i zapytaj o rozwiązanie dla Ciebie! Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.

Zadzwoń do nas

Jakub Tutro
+48 512 094 494