Przemysłowy System Pomiarowy IoT

System został zaprojektowany do monitoringu z wykorzystaniem dowolnych czujników wyposażonych w interfejs RS485 i obsługujących protokół MODBUS. Komponenty systemu komunikują się drogą radiową zgodnie ze standardem ZigBee. Dzięki temu system może być wykorzystywany w miejscach gdzie możliwość prowadzenia przewodów jest ograniczona lub kosztowna.

Podstawowym elementem systemu są [link]Rejestratory z interfejsem ZigBee[\link]. Każdy rejestrator posiada dwie magistrale RS485 z niezależnie sterowanym zasilaniem. Czujniki są zasilane tylko na czas wykonywania pomiaru, a rejestratory są zoptymalizowane pod kątem ograniczenia energii pobieranej w trybie czuwania. Takie rozwiązanie pozwala wydłużyć czas pracy na jednym zestawie baterii nawet do kilku lat.

Wszystkie rejestratory są zarządzane i sterowane przez Kontroler, który jest jednocześnie routerem sieci ZigBee. Kontroler komunikuje się z rejestratorami drogą radiową i zleca pomiary zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zebrane pomiary są zapisywane lokalnie i wysyłane do serwera. Oprogramowanie kontrolera jest zaimplementowane w języku Python i daje możliwość łatwego dostosowania do konkretnej aplikacji i współpracy z różnymi usługami w chmurze.

Zastosowana architektura pozwala w łatwy sposób budować nawet duże systemy monitoringu. Ponadto dzięki zastosowaniu komunikacji radiowej ZigBee system można w każdym momencie rozbudować dodając kolejne rejestratory. Komponenty systemu zostały zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

  • Masz problem i nie masz koncepcji jak go rozwiązać
  • Masz pomysł i potrzebujesz konsultacji technicznej
  • Nie wiesz jak ruszyć ze swoim projektem
  • Zastanawiasz się czy IoT i nowe technologie mogą pomóc w Twoim biznesie
  • Chcesz unowocześnić swoje produkty
  • Dostępne na rynku rozwiązania nie spełniają Twoich oczekiwań
  • Masz jakiekolwiek inne pytanie i podejrzewasz, że my znamy odpowiedź

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się w ciągu 24h i umówimy dogodny termin konsultacji.

Konsultacja jest w pełni bezpłatna i niezobowiązująca.

Informacje dot. przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

+48 512 094 494
Jakub Tutro

biuro@rainlabs.pl

Rainlabs S.C.
Myśliwska 68
30-718 Kraków, Poland

Rainlabs